Novinky

Slovensku sa podarilo rekordné čerpanie eurofondov, minister Raši informoval i o zvyšných financiách (video)

0 0

2024-01-10 13:12:46 – (SITA.sk)

  • aktualizované 10. januára 14:14

Slovensko vyčerpalo z finančných prostriedkov Európskej únie na konci dobiehajúceho programového obdobia 2014 až 2020 k 31. decembru minulého roka vyše 13 miliárd eur, čo je skoro 90,5 % z alokácie desiatich operačných programov v objeme 14,5 miliardy eur.

Možnosť prepadnutia finančných prostriedkov

Zo starých eurofondov tak ostávalo ku koncu vlaňajška využiť zhruba 1,4 miliardy eur. Podľa Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) z tejto sumy sa 490 miliónov eur presunie na riešenie energetickej krízy, 62 miliónov eur na podporu aktivít k utečenom z…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/slovensko-vycerpalo-zo-starych-eurofondov-predbezne-vyse-90-percent-minister-rasi-informoval-i-o-zvysnych-financiach-video/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.