Novinky

Malajzia zdvojnásobuje priemysel čipov, aby zachytila ​​rast elektromobilov

0 0


Značka Tesla Inc. počas predstavenia elektrického vozidla Model Y spoločnosti v Kuala Lumpur v Malajzii vo štvrtok 20. júla 2023.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Malajzia zdvojnásobuje svoj sektor polovodičov, aby zachytila ​​rast na rastúcom trhu s elektrickými vozidlami.

Vo štvrtok v exkluzívnom rozhovore pre „Squawk Box Asia“ CNBC minister obchodu a priemyslu Zafrul Aziz poukázal na to, že výrobcovia elektromobilov obstarávajú komponenty z Malajzie „v miliardách.

Ako také „chcú preladiť dodávateľský reťazec, aby zabezpečili bezpečnosť (ich) dodávateľského reťazca, odolnosť dodávateľského reťazca, takže sa približujú k Malajzii a pozývame mnohých výrobcov elektrických vozidiel, aby prišli,“ povedal. .

Cieľom bolo, aby výrobcovia elektrických vozidiel rozšírili svoju prítomnosť v krajine, uviedol a zdôraznil, že Tesla je už jedným z hlavných poskytovateľov nabíjacích staníc v Malajzii. Dodávateľmi Tesly sú aj niektoré z najväčších malajzijských spoločností.

„Koniec hry“ je pre „takých ako Tesla, zvyšok z nich (prídu) a postavia si svoje giga závody v krajine,“ povedal Zafrul.

V auguste, Tesla zriadil regionálne ústredie v Malajzii a premiér Anwar Ibrahim vtedy Martinovi Soongovi z CNBC povedal, že „EV náhodou našou prioritou.”

Zafrul povedal malajzijským médiámdecembra, že veril, že elektrické vozidlá budú katalyzovať rast exportu malajského výrobného priemyslu a že Malajzia zostala atraktívnou destináciou pre investorov do elektrických áut.

Poukázal na to, že polovodiče sú neoddeliteľnou súčasťou výroby automobilov, ale ešte viac v EV. Normálne auto obsahuje asi 5 000 žetónov, ale EV môže vyžadovať až 15 000 žetónov, povedal.

“Takže Malajzia je v tomto dodávateľskom reťazci a my to chceme využiť,” dodal.

Posun nahor v hodnotovom reťazci


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/malaysia-is-doubling-down-on-the-chip-industry-to-capture-growth-in-evs.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.