Novinky

Nemecko zasiahlo veľké nepokoje v dôsledku štrajkov na železnici a blokád farmárov

0 0


Vysokorýchlostné vlaky ICE stoja pred panorámou Frankfurtu na hlavnej stanici vo Frankfurte v západnom Nemecku 10. januára 2024, keď nemeckí rušňovodiči začínajú celoštátny trojdňový štrajk po tom, čo zlyhali rokovania o mzdách.

Kirill Kudryavtsev | Afp | Getty Images

Nemecko je v zovretí veľkého prerušenia cestovania.

Trojdňový celoštátny štrajk, ktorý zvolali rušňovodiči od stredy do piatku večera, prispel k chaosu v cestovaní v najväčšej európskej ekonomike, ktorá sa už zmietala. prebiehajúce protesty farmárov.

Odchod odborového zväzu rušňovodičov GDL takmer zastavil železničnú dopravu v Nemecku, pričom národný železničný operátor Deutsche Bahn používa iba skrátený núdzový cestovný poriadok pre cestujúcich.

Medzitým šéf nemeckého združenia farmárov DBV v stredu údajne sa zaviazali rozprúdiť protesty, ktoré sa začali začiatkom tohto týždňa, keď pri berlínskej Brandenburskej bráne zaparkovali stovky ťahačov a nákladných áut.

V scénach, ktoré sú známejšie susednému Francúzsku, farmári v Nemecku blokovali cesty a diaľnice kolónami traktorov a pochodovali veľkými mestami v snahe prinútiť vládu, aby zrušila všetky plány na zníženie farmárskych dotácií.

“Skutočne to stále viac vyzerá ako generálny štrajk. V Nemecku sme nemali generálny štrajk od roku 1906,” povedal Carsten Nickel, zástupca riaditeľa výskumu v poradenskej firme Teneo, vo štvrtok pre CNBC “Squawk Box Europe”.

“V Nemecku je to nové. Táto zosúladená akcia a úroveň politického násilia… minister hospodárstva minulý víkend len o vlások unikol, povedzme, fyzickým potýčkam so skutočne nahnevaným davom demonštrantov. To sú scény, ktoré sme v Nemecku ešte nevideli.” “ povedal Nickel.

“Očividne ideme do kľúčového volebného roka, však? Tri krajské voľby a voľby do Európskeho parlamentu, takže si nemyslím, že…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/germany-hit-by-major-disruption-amid-rail-strikes-and-farmer-blockades.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.