Novinky

Dlho očakávaná známka schválenia bitcoinu

0 0


Na tomto obrázku zo 16. júna 2023 sú znázornenia kryptomeny Bitcoin umiestnené na základnej doske PC.

Ruvic kocky | Reuters

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho nového bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

SEC schvaľuje
Veľmi očakávané a kontroverzné rozhodnutie nakoniec prišlo v stredu s Komisiou pre cenné papiere a burzu
umožňujúci vytváranie fondov obchodovaných na burze bitcoinov v USA, ktorá umožní pravidelným investorom prístup k najstaršej a najpopulárnejšej kryptomene na svete. Prvé fondy by sa mali začať obchodovať vo štvrtok. Cena bitcoin, zhodili však asi 2 %.

Wall Street končí vyššie
americké akcie skončilo stredajšiu obchodnú seansu vyššie, keďže investori očakávali začiatok výsledkovej sezóny neskôr v týždni a tiež údaje o inflácii. Skok v podieloch na trhoch Intuitive Surgical a Lennar. V Ázii, Japonsku index Nikkei 225 porušil 35 000 marka prvýkrát od februára 1990.

Čína si naťahuje investorov
Čína sa teraz zaviazala urobiť zahraničné investície jednoduchšieAko informovali štátne médiá. Čínsky vicepremiér He Lifeng sa v stredu stretol s globálnymi finančnými manažérmi v čase, keď napätie medzi Čínou a USA a obavy o ich ekonomický rast viedli investorov k opatrnosti pri vkladaní peňazí do krajiny.

Očakáva sa správa o inflácii
December údaje o inflácii, ktorý má byť zverejnený vo štvrtok, by mohol veľmi dobre spochybniť predstavu trhu o tom, ako skoro začne Federálny rezervný systém znižovať úrokové sadzby a o koľko. Spotrebiteľské ceny by minulý mesiac pravdepodobne mierne vzrástli, pričom očakávania Dow Jones poukazujú na 0,2 % nárast v poslednom mesiaci roku 2023 a 3,2 % nárast…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/stock-markets-the-long-awaited-bitcoin-stamp-of-approval-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.