Novinky

Discord znižuje 17 % pracovnej sily, najnovšia technologická spoločnosť sa zníži v roku 2024

0 0


Aplikáciu Discord je možné vidieť na iPhone na tejto ilustračnej fotografii vo Varšave v Poľsku 3. apríla 2021.

Jaap Arriens | NurPhoto | Getty Images

Discord prepustí 17 % pracovnej sily spoločnosti, čo sa rovná 170 zamestnancom, potvrdil vo štvrtok hovorca.

Spoločnosť, ktorá poskytuje obľúbenú službu posielania správ používanú hráčmi, predtým v auguste zrušila približne 40 pracovných miest a pripojila sa k rastúcemu zoznamu spoločností, ktoré začiatkom tohto roka oznámia škrty.

Generálny riaditeľ spoločnosti Discord Jason Citron v internej správe uviedol, že prepúšťanie je nevyhnutné na to, aby sa spoločnosť Discord stala efektívnejšou po náborovom boome v roku 2020, podľa The Verge, ktorý najprv nahlásené o poslednom znižovaní pracovných miest. Podľa údajov z PitchBook spoločnosť Discord k augustu zamestnávala 870 ľudí.

Discord, ktorý obsadil 18. miesto Zoznam CNBC Disruptor 50 pre rok 2023, bola v roku 2021 na vrchole technologického boomu ocenená na približne 15 miliárd dolárov. Trh s vysoko rizikovými technológiami sa v roku 2022 dramaticky zmenšil, pretože prudko rastúca inflácia a rastúce úrokové sadzby brzdili rast a zdražovali kapitálové náklady.

Na rozdiel od sociálnych webových platforiem ako napr Meta a Snap, Discord sa nespolieha na online reklamu, ale namiesto toho je podporovaný predplatiteľmi, ktorí platia mesačný poplatok za ďalšie funkcie, ako je napríklad možnosť streamovania videa vo vysokom rozlíšení. V októbri spol debutoval online trhovisko, ktoré umožňuje používateľom nakupovať digitálne avatary a iný virtuálny tovar na prispôsobenie svojich účtov.

Od roku 2024 je prepúšťanie veľkým príbehom v technologickom prostredí.

počuteľné, Amazonky jednotka audiokníh, je rezanie 5 % svojich zamestnancov v snahe stať sa „štíhlejšími a efektívnejšími“, napísal generálny riaditeľ Bob Carrigan vo štvrtok v správe. Nadradená abeceda Google prepustený stovky pracovníkov, aby sa v stredu zamerali na „najväčšie produktové priority spoločnosti“, uviedol hovorca.

Začiatkom tohto týždňa,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/discord-cuts-17percent-of-workforce-latest-tech-company-to-downsize-in-2024.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.