Novinky

Čína uľahčí zahraničné investície, povedal vicepremiér zahraničným šéfom

0 0


SAN FRANCISCO, KALIFORNIA – 10. NOVEMBRA: Americká ministerka financií Janet Yellen (R) pozdravila podpredsedu vlády Čínskej ľudovej republiky (ČĽR) He Lifenga na začiatku bilaterálneho stretnutia v hoteli Ritz Carlton 10. novembra 2023 v San Franciscu , Kalifornia. Ministerka Yellen a vicepremiér Lifeng sa stretnú pred summitom APEC v San Franciscu. (Foto: Justin Sullivan/Getty Images)

Justin Sullivan | Getty Images Novinky | Getty Images

PEKING – Čínsky vicepremiér He Lifeng sa v stredu stretol s globálnymi finančnými manažérmi a zaviazal sa uľahčiť zahraničným inštitúciám investovanie v krajine, uviedli štátne médiá.

Vedúci predstavitelia sú súčasťou medzinárodného poradného výboru čínskeho regulátora cenných papierov. Podpredseda vlády Je tiež riaditeľom kancelárie Ústrednej komisie pre finančné a ekonomické záležitosti.

Stretnutie prichádza v čase, keď zahraniční investori vo veľkej miere zaujali vyčkávací prístup k Číne uprostred neistoty ohľadom ekonomickej trajektórie krajiny a napätia s USA.

Akciový index MSCI China v roku 2023 klesol o 11 %. Podľa Goldman Sachs to znamenalo tretí rok po sebe ročný pokles, prvú sériu takýchto strát za posledných 20 rokov.

“Čína bude pokračovať v prehlbovaní reformy a obojsmerného otvárania svojho kapitálového trhu, uľahčí cezhraničné investície a financovanie a pritiahne do Číny viac zahraničných finančných inštitúcií a dlhodobého kapitálu,” uviedol na stretnutí. podľa štátnej tlačovej agentúry Xinhua.

Čína postupne umožnila zahraničným finančným inštitúciám prevziať väčšinovú kontrolu nad ich miestnymi operáciami. Regulátor cenných papierov v minulom roku zaviedol aj nové pravidlá s cieľom objasniť proces pre kótovanie domácich spoločností v zámorí.

Čína a ďalšie rozvíjajúce sa trhy „predstavujú veľkú hodnotu“ v roku 2024, hovorí Olaolu Aganga zo spoločnosti Mercer

Samostatne sa stretol emeritný prezident Harvardskej univerzity Lawrence Summers s


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/china-will-make-foreign-investment-easier-vice-premier-tells-foreign-execs.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.