Novinky

travel

Ako sa vysporiadať s nadmernými výdavkami na vašej dovolenke

0 0


Dovolenka ponúka veľmi potrebný oddych od práce a každodenného života. Všetky dobré veci však musia niečo stáť a niekedy sú tieto náklady oveľa vyššie, ako sa očakávalo.

„Preháňanie peňazí na dovolenke je pre mnohých ľudí bežný jav,“ povedala pre HuffPost Bola Sokunbi, zakladateľka Clever Girl Finance. „Nespočetné pokušenie na dovolenke nás môže dostať do iného stavu mysle. Chceme si dopriať a preháňať. Navyše mnohí z nás dodržiavajú mentalitu „tvrdo pracuj, hraj tvrdo“. Venovali ste dlhé hodiny tomu, aby ste zarobili svoje peniaze, a teraz je čas si ich užiť tým, že ich miniete na všetko, čo chcete.“

Ak ste náhodou na poslednej dovolenke natiahli svoj rozpočet trochu príliš, neprepadajte panike. Požiadali sme odborníkov, aby sa podelili o svoje rady, ako sa po mimoriadne zhovievavom výlete vrátiť finančne na správnu cestu.

Posúďte poškodenie.

„Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, keď sa vrátite domov z dovolenky, je presne vedieť, koľko ste minuli, keď ste boli preč,“ povedala Courtney Alev, finančná právnička pre spotrebiteľov v Credit Karma. „Pozrite si výpisy z kreditnej karty a bankové účty, aby ste videli zoznam všetkých svojich transakcií a spomeňte si, či ste minuli nejaké peniaze.“

Nezabudnite započítať všetky neuhradené výdavky, ako je splatenie priateľovi, ktorý odložil svoju kartu za jedlo v reštaurácii alebo záverečný poplatok z hotela.

„Aj keď sa môžete báť pozrieť si svoj bankový účet po dovolenke, to najlepšie, čo môžete pre svoje financie urobiť, je riešiť to priamo,“ povedal Sokunbi. “Možno si uvedomíte, že ste minuli viac alebo menej, ako ste si mysleli.”

Poznamenajte si, kedy je splatná vaša ďalšia faktúra z kreditnej karty a či budete mať prostriedky na jej pokrytie, aby ste mohli rýchlo konať. Odolajte nutkaniu ignorovať problém.

Vytvorte realistický plán.

„Vytváranie cieľov okolo vašich financií je skvelý spôsob, ako sa vrátiť na správnu cestu a zotaviť sa z nadmerného míňania,“ povedal Sokunbi. „Keď zistíte, koľko ste minuli, môžete z tohto čísla urobiť cieľ úspor. Ak ste napríklad minuli o 1 000 dolárov viac, ako ste zamýšľali, vaším cieľom môže byť ušetriť túto sumu počas nasledujúcich dvoch mesiacov.“

Môžete sa pustiť do špecifickej výzvy na šetrenie peňazí, aby ste proces gamifikovali a dosiahli…Čítaj celý článok

Originál článok: https://www.huffpost.com/entry/spent-too-much-vacation-what-to-do_l_6532925ee4b0d7f72de1ee37
Obrázok: huffpost.com a pixabay.com/
__
huffpost.com – Všetky práva vyhradené

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.