Novinky

Štát nemôže prenášať problémy na samosprávy, uviedla Čaputová a rok 2024 vníma ako príležitosť na obnovenie dialógu (video)

0 0

2024-01-11 14:21:38 – (SITA.sk)

Pre fungovanie samospráv je potrebná politická stabilita, predvídateľnosť rozhodnutí vlády, ale aj stabilný systém financovania. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová vo svojom príhovore pri príležitosti tradičného novoročného stretnutia s predstaviteľmi samosprávnych združení, ktoré sa netradične konalo v Košiciach, v priestoroch Historickej radnice (obvykle sa koná v prezidentskom paláci).

Obnovenie partnerského dialógu medzi štátom a samosprávami

Zdôraznila, že ak chce mať štát so samosprávami partnerský vzťah, nemôže na ne prenášať problémy a nechať ich, aby sa s nimi nejako vysporiadali.

Rovnako ich podľa Čaputovej nemôže nútiť znášať dôsledky populistických rozhodnutí schválených v parlamente. Rok 2024 vníma hlava…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/stat-nemoze-prenasat-problemy-na-samospravy-uviedla-caputova-a-rok-2024-vnima-ako-prilezitost-na-obnovenie-dialogu-video/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.