Novinky

Akciové trhy: čestný odznak bitcoinu

0 0


Logo bitcoinu na obrazovke v Hong Kongu v Číne v utorok 5. decembra 2023.

Paul Yeung | Bloomberg | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho nového bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

SEC schvaľuje
Veľmi očakávané a kontroverzné rozhodnutie nakoniec prišlo v stredu s Komisiou pre cenné papiere a burzu
umožňujúci vytváranie fondov obchodovaných na burze bitcoinov v USA, ktorá umožní pravidelným investorom prístup k najstaršej a najpopulárnejšej kryptomene na svete. Prvé fondy by sa mali začať obchodovať vo štvrtok. Cena bitcoin, zhodili však asi 2 %.

Wall Street končí vyššie
americké akcie skončilo stredajšiu obchodnú seansu vyššie, keďže investori očakávali začiatok výsledkovej sezóny neskôr v týždni a tiež údaje o inflácii. The S&P 500 uzavrela o 0,57 % vyššie, zatiaľ čo Priemyselný priemer Dow Jones pridané 0,45 %. The Nasdaq Composite získal 0,75 %. Skok v podieloch na trhoch Intuitive Surgical a Lennar. Európy Stoxx 600 zatvorené nižšie pre druhý deň po sebepokles o 0,17 %.

Prepúšťanie v Amazone
V správe zaslanej zamestnancom Amazon povedal, že bude rezacie práce v rámci svojich divízií Prime Video a MGM Studios. V liste zaslanom zamestnancom sa uvádza, že škrty mali „uprednostniť naše investície pre dlhodobý úspech nášho podnikania“. Prišiel tiež v ten istý deň, keď to uviedla jednotka živého vysielania Twitch spoločnosti Amazon zrušenie 500 pracovných miest.

Očakáva sa správa o inflácii
December údaje o inflácii, ktorý má byť zverejnený vo štvrtok, by mohol veľmi dobre spochybniť predstavu trhu o tom, ako skoro začne Federálny rezervný systém znižovať úrokové sadzby a o koľko. Spotrebiteľské ceny by minulý mesiac pravdepodobne mierne vzrástli, s očakávaniami…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/11/stock-markets-bitcoins-badge-of-honor-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.