Novinky

Trumpovi nedovolili predniesť záverečnú reč newyorského procesu s podvodom

0 0


Bývalý americký prezident a republikánsky kandidát na prezidenta Donald Trump odchádza po prejave počas mítingu Commit to Caucus v North Iowa Events Center v Mason City, Iowa, 5. januára 2024.

Christian Monterrosa | AFP | Getty Images

Donald Trump má zakázané osobne predniesť záverečnú reč u neho New York Vo štvrtok pojednáva o občianskom podvode, pretože by nesúhlasil s obmedzeniami toho, čo mohol povedať, povedal sudca prvému prezident's právnik v novom liste.

Sudca Arthur Engoron v stredu povedal Trumpovmu právnikovi Chrisovi Kiseovi, že keďže nedostal od Kiseho odpoveď, že by súhlasil s podmienkami, ktoré sudca uvalil na Trumpa, Engoron predpokladal, že Trump nevyhovie. Engoron tiež odmietol ponuku Trumpa odložiť záverečné reči o takmer tri týždne, pretože Trumpova svokra zomrela v utorok.

Engoronov príkaz prišiel po spornej sérii e-mailov medzi ním a Kiseom o Trumpovom veľmi nezvyčajnom pláne poskytnúť niektoré zo záverečných slov obhajoby vo štvrtok na Najvyššom súde Manhattanu.

Sudca stanovil sériu obmedzení, pokiaľ ide o to, čo bude Trump môcť povedať, ale Kise v niekoľkých e-mailoch týmto podmienkam odolal po niekoľkých predĺženiach lehoty na rozhodnutie.

Engoron povedal, že Trumpovi bude dovolené hovoriť len o „závažných faktoch, ktoré sú dôkazmi, a uplatňovaní príslušného zákona na tieto skutočnosti“, rovnako ako sú zdržanliví aj právnici.

Sudca povedal, že nedovolí Trumpovi predniesť „predvolebný“ prejav, ani zaútočiť na sudcu, jeho zamestnancov alebo generálnu prokurátorku Letitiu Jamesovú, ktorej žaloba z obchodného podvodu je základom procesu.

“Nebudem o tom znova diskutovať,” napísal Engoron Kiseovi v e-maile v stredu o 11:54 ET, ktorý sa objavil v spise v spise prípadu.

“Ber alebo nechaj tak. Teraz alebo nikdy,” dodal sudca. „Máte čas do poludnia, o sedem minút…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/trump-not-allowed-make-new-york-fraud-trial-closing-argument.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.