Novinky

Šéfovia chcú pracovať na diaľku viac ako zamestnanci, ale stále tlačia na návrat do kancelárie

0 0


V dlhoročnej diskusii o práci na diaľku boli vedúci pracovníci na vyššej úrovni často najhlasnejšími – a najpevnejšími – zástancami návratu do kancelárie.

Ale mnohí šéfovia chcú pracovať z domu rovnako, ak nie viac ako ich zamestnanci, podľa a nový prieskum 3000 amerických pracovníkov a manažérov zo softvérovej firmy Checkr.

Prieskum zistil, že 68 % šéfov, teda skupiny, ktorá zahŕňa stredných manažérov, manažérov a majiteľov firiem, by si želalo, aby práca na diaľku pokračovala aj v roku 2024, zatiaľ čo menej ako polovica (48 %) zamestnancov sa cíti rovnako.

Stále je však ťažké vyvodiť nejaké definitívne závery o preferenciách zamestnancov a manažérov pre prácu na diaľku.

Hoci niektoré CEOS – vrátane Amazonu Andy Jassy a JPMorgan Chase's Jamie Dimon — stále viac presadzovali mandát na návrat do kancelárie, iný výskum ukázal, že šéfovia nie sú nadšení zo straty práce na diaľku.

Viac ako 80 % vedúcich a nevýkonných pracovníkov chce flexibilitu v tom, kde pracujú, vrátane väčšiny (56 %) tých, ktorí sú v kancelárii na plný úväzok, podľa fóra Future Forum z februára 2023 prieskum pulzu. Platí to aj pre vysoko zarábajúce osoby: Júl 2023 správa z McKinsey zistili, že jedna tretina zamestnancov zarába viac ako 150 000 dolárov by opustili prácu, ak by sa museli vrátiť do kancelárie na plný úväzok.

Pracovníci sú rozdelení aj pri návrate do kancelárie. Zatiaľ čo hybridná práca sa stala medzi zamestnancami najrozšírenejším – a obľúbeným – usporiadaním, práce na diaľku sú stále veľmi žiadané.

Rozpor medzi skutočnými pocitmi manažérov o flexibilite a mandátmi, ktoré sa presadzujú, pramení z finančných stimulov a tlaku zo strany akcionárov alebo vyšších nadriadených, aby dostali zamestnancov späť do kancelárie.

Podľa vôle ich šéfa (alebo predstavenstva)


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/bosses-want-to-work-remote-more-than-employees-but-still-push-return-to-office.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.