Novinky

Saudská Arábia takmer zdvojnásobila odhad hodnoty svojich nerastných zdrojov

0 0


Saudskoarabský minister pre nerastné suroviny diskutuje o snahe kráľovstva stať sa globálnym ťažobným hráčom

Saudská Arábia takmer zdvojnásobila odhad hodnoty svojich nerastných zdrojov a počas Fóra o budúcich nerastoch, ktoré sa konalo tento týždeň v Rijáde, sú svedkami podpisu lukratívnych obchodov, uviedli ministri pre CNBC.

Odhady nevyužitých zásob nerastných surovín v kráľovstve vyskočili z 1,3 bilióna dolárov v predpovedi na rok 2016 na 2,5 bilióna dolárov, uviedol saudský minister pre minerálne zdroje a priemysel Bandar Al Khorayef. Zdroje zahŕňajú zlato, meď, fosfát a prvky vzácnych zemín, ktoré ponúkajú nové zdroje podzemného bohatstva na vrchole mamutích zásob ropy v Saudskej Arábii.

“Sme veľmi nadšení z tejto správy… je to naozaj výsledok toho, čo sme robili v posledných štyroch rokoch,” povedal Al Khorayef v stredu pre CNBC Dan Murphy.

Saudská vláda oznámila, že na každoročnom fóre o nerastoch budú podpísané obchody v hodnote 20 miliárd dolárov a minister baníctva ocenil nedávne reformy zákonov a obchodných praktík kráľovstva ako kľúčové pre tento neočakávaný zisk.

„Prepracovanie nášho zákona o investíciách pomohlo vyjsť na svetlo sveta mnohým investíciám, počet licencií, ktoré sme vydali len za posledné dva roky, sa pohybuje okolo 4 500,“ povedal Al Khorayef.

“Navyše množstvo výdavkov, ktoré robíme v našom programe geologického prieskumu; tieto dve veci samotné nám umožňujú prístup k informáciám a údajom o rôznych zásobách. A krásne na tom čísle… je v skutočnosti kombinácia nových zistení, najmä s kovmi vzácnych zemín, plus tiež viac ložísk toho, čo už poznáme, vo fosfáte, zlate, medi a zinku a tak ďalej. Takže je to kombinácia toho všetkého.“

Minister poznamenal, že tieto údaje sú “založené len na 30 % prieskumu arabských štítov…, ktorý bude, dúfajme, pokračovať v dosahovaní 100 %. Arabsko-núbijský štít je rozsiahly blok skalnej kôry pokrývajúci západnú arabskú…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/saudi-arabia-nearly-doubles-estimate-for-the-value-of-its-mineral-resources-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.