Novinky

Narušenie volieb AI predstavuje najväčšie globálne riziko v roku 2024

0 0


Alfieri | Digitalvision Vectors | Getty Images

Keďže približne polovica dospelej svetovej populácie smeruje k volebným urnám v zlomovom roku volieb, obavy z úlohy umelej inteligencie pri narúšaní výsledkov sa podľa novej správy dostali na prvé miesto zoznamu najväčších rizík pre rok 2024.

V stredu zverejnená „Správa o globálnych rizikách 2024“ Svetového ekonomického fóra zaradila dezinformácie a dezinformácie odvodené od AI – a ich dôsledky pre spoločenskú polarizáciu – pred klimatickú zmenu, vojnu a ekonomickú slabosť medzi 10 najväčších rizík v nasledujúcich dvoch rokoch.

„AI dokáže zostaviť modely na ovplyvňovanie veľkej populácie voličov spôsobom, ktorý sme doteraz nevideli,“ povedala pre CNBC Silvia Amaro Carolina Klint, hlavná obchodná riaditeľka pre Európu v poradenskej spoločnosti Marsh McLennan, ktorá správu spoluprodukovala.

“To, ako to dopadne, bude pre nás dosť dôležité sledovať,” dodala.

Pri pohľade do budúcnosti sa rovnováha rizík na nasledujúce desaťročie posúva smerom k extrémnym poveternostným podmienkam a kritickým zmenám politického svetového poriadku, pričom dve tretiny opýtaných očakávajú, že sa vytvorí nový multipolárny alebo fragmentovaný svet.

Dezinformácie AI vo voľbách sú hlavným rizikom pre rok 2024: správa WEF

Správa WEF, ktorá bola tiež vypracovaná v spolupráci s Zurich Insurance Group, v septembri 2023 skúmala viac ako 1 400 globálnych odborníkov na riziká, tvorcov politík a lídrov v tomto odvetví o ich najväčších globálnych obavách.

Autori správy uviedli, že kombinované riziká „naťahujú svetovú adaptačnú kapacitu na jej limit“ a vyzvali lídrov, aby sa zamerali na globálnu spoluprácu a budovanie mantinelov pre najničivejšie vznikajúce riziká.

„Nestabilný globálny poriadok charakterizovaný polarizujúcimi naratívmi a neistotou, zhoršujúce sa vplyvy extrémneho počasia a ekonomickej neistoty spôsobujú zvyšujúce sa riziká – vrátane dezinformácií a dezinformácií –…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/wef-ai-election-disruption-poses-the-biggest-global-risk-in-2024.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.