Novinky

Meituan stratil 82 miliárd dolárov na trhovej kapitalizácii kvôli obavám zo spomalenia a väčšej konkurencie

0 0


Kuriér na donášku jedla pre Meituan v Pekingu v Číne v utorok 22. augusta 2023. Nárast tržieb očakávaný pre Meituan môže byť katalyzátorom jeho akcií, ktoré prekonali svojich kolegov, pretože výdavky na služby sa ukázali byť zriedkavým jasným bodom uprostred prehlbujúceho sa pesimizmu investorov. Zdroj: Bloomberg

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Od začiatku roku 2023 je lídrom v doručovaní potravín v Číne Meituan stratila ohromujúcich 82 miliárd dolárov na trhovej kapitalizácii, pretože obavy z rastúcej konkurencie a varovanie jej vedenia o spomalení jej hlavného biznisu s doručovaním potravín vystrašili investorov.

Trhová kapitalizácia technologického giganta klesla takmer o 60 % na 441,06 miliardy hongkonských dolárov (56,4 miliardy dolárov) z 1,08 bilióna HK$ (138,2 miliardy dolárov) na začiatku roka 2023, podľa údajov LSEG.

Akcie Meituanu klesli takmer o 85 % zo svojho historického maxima 460 HK$ (približne 58,91 dolára) dosiahnutého 18. februára 2021 na 70,55 HK$ 9. januára, ukázali údaje LSEG.

Spoločnosť stále dominuje v čínskom odvetví doručovania potravín s takmer 70% podielom na pevninskom trhu. 2022 údaje od výskumnej spoločnosti ChinaIRN.

Konkurencia však stúpa, najmä z Ali Baba-vlastnil Ele.me, ďalšiu prominentnú spoločnosť na doručovanie potravín v Číne.

“Na základe mojich skúseností je Ele.me agresívnejší (ako Meituan) a má viac prístupov k poskytovaniu (zľavových) kupónov,” povedal pre CNBC Feifei Shen, riaditeľ The Blueshirt Group a používateľ donášky jedla v Číne.

“Zvyčajne mám pocit, že môžem získať lacnejšie ceny za moje objednávky na Ele.me,” povedal Shen. “Iba keď nebudem mať kupón, budem myslieť na Meituana.”

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

Meituanov podiel na výkonnosti

Za štvrťrok, ktorý sa skončil 30. septembra, segment miestnych služieb spoločnosti Alibaba – ktorý zahŕňa donášku jedla – zaznamenali nárast výnosov o 16 %poháňaný silným rastom v Ele.me a jeho mobilite…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/meituan-lost-82-billion-in-market-cap-amid-china-economic-slowdown-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.