Novinky

Gabriel Attal sa stal najmladším francúzskym premiérom v histórii, otvorene priznal aj svoju orientáciu

0 0

2024-01-09 13:39:31 – (SITA.sk)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok vymenoval do funkcie premiéra Gabriela Attala. Ako referuje spravodajský web news.sky.com, iba 34-ročný Attal sa stal vôbec najmladším francúzskym premiérom a prvým, ktorý otvorene priznal svoju homosexuálnu orientáciu. Attal sa stal známym ako hovorca vlády počas pandémie COVID-19, neskôr zastával post ministra školstva.

Borneová odstúpila

Attal v pozícii predsedu vlády nahradil Elisabeth Borneovú, ktorá v pondelok odstúpila z funkcie. Udialo sa tak po nedávnych politických otrasoch týkajúcich sa migrácie.

Borneová uviedla, že rezignovala na žiadosť Macrona. Jej rezignácia prišla po nedávnom…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/gabriel-attal-sa-stal-najmladsim-francuzskym-premierom-v-historii-otvorene-priznal-aj-svoju-orientaciu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.