Novinky

Litva poskytne Ukrajine ďalší balík vojenskej pomoci v hodnote 200 miliónov eur

0 0

2024-01-10 20:31:59 – (SITA.sk)

Litovský prezident Gitanas Nausėda oznámil nový balík vojenskej pomoci Ukrajine v objeme 200 miliónov eur.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pomoc bude okrem iného zahŕňať muníciu, generátory a obrnené vozidlá M577. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje prezidentovo vyjadrenie na stredajšej tlačovej konferencii.

„V januári opäť pošleme na Ukrajinu muníciu, generátory, diaľkovo ovládané detonačné systémy a vo februári obrnené transportéry M577. Vycvičíme ukrajinských vojakov a posilníme spoluprácu v obrannom priemysle,“ povedal Nausėda.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/litva-poskytne-ukrajine-dalsiu-vojensku-pomoc-v-hodnote-200-milionov-eur/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.