Novinky

Kompromitovaný účet SEC „nebol spôsobený porušením systémov X“, hovorí spoločnosť

0 0


INDIA – 2021/10/16: Na tejto ilustrácii fotografie je zobrazené logo bitcoinu na smartfóne s logom ETF (exchange traded fund) v pozadí. (Fotoilustrácia od Avishek Das/SOPA Images/LightRocket cez Getty Images)

Sopa Obrázky | Lightrocket | Getty Images

Sociálne médiá X v utorok neskoro večer uviedli, že dokončili predbežné vyšetrovanie napadnutého účtu Americkej komisie pre cenné papiere a burzy, ktorý ukázal nepravdivý príspevok tvrdiaci, že SEC schválila bitcoinové ETF na obchodovanie.

„Na základe nášho vyšetrovania nedošlo ku kompromisu kvôli žiadnemu narušeniu systémov X, ale skôr kvôli tomu, že neidentifikovaný jednotlivec získal kontrolu nad telefónnym číslom spojeným s @SECGov účtu prostredníctvom tretej osoby,“ uviedol X v a príspevok v stredu, čo potvrdilo, že účet SEC bol kompromitovaný.

“Môžeme tiež potvrdiť, že účet nemal aktivovanú dvojfaktorovú autentifikáciu v čase, keď bol účet kompromitovaný,” uviedol X v príspevku.

Ceny bitcoínov po neautorizovanom príspevku krátko vystrelili, ale čoskoro spadol pod 46 000 USD po tom, čo SEC objasnila, že ešte neschválila bitcoinové ETF.

“Účet @SECGov X/Twitter SEC bol kompromitovaný. Neautorizovaný tweet týkajúci sa bitcoinových ETF neurobila SEC ani jej zamestnanci,” povedal hovorca SEC v utorok popoludní pre CNBC.

Toto sú najnovšie správy. Skontrolujte aktualizácie.
Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/secs-compromised-account-was-not-due-to-breach-of-xs-systems-company-says.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.