Novinky

Investori sú v otázke Európy v roku 2024 opatrne optimistickí. Tu je to, čo treba sledovať

0 0


Socha býka a medveďa stoja pred Frankfurtskou burzou cenných papierov vo Frankfurte.

Ralph Orlowski | Bloomberg | Getty Images

Po trhaný rok 2023Ekonómovia sa domnievajú, že európska ekonomika je nastavená na prechodný rok, keďže hlavné protivietory – vysoká inflácia a rastúce úrokové sadzby – sa strácajú v spätnom zrkadle.

Napriek ťažkým ekonomickým podmienkam eurozóny, celoeurópskej Stoxx 600 akciový index uzavrel rok o 12,6 % vyššie vďaka nádeji na výrazné uvoľnenie menovej politiky v roku 2024 z Federálny rezervný systém USA a Európska centrálna banka.

Hlavné akciové indexy v Európe a na celom svete začali rok 2024 neistejšie, keďže čakajú na nové kolá údajov a signálov od tvorcov menovej politiky.

Globálne trhy sa počas posledných dvoch mesiacov roku 2023 zotavili, keď sa výnosy dlhopisov stiahli z nádeje, že Fed a ECB začnú znižovať úrokové sadzby začiatkom roka 2024. zatiaľ nesignalizovať akékoľvek bezprostredné uvoľnenie politikyaj keď trhová cena prvýkrát klesla v marci.

Napriek decembrovému nárastu v index spotrebiteľských cien na 2,9 % medziročneInflácia v eurozóne zostáva na všeobecnej klesajúcej trajektórii tak na základnej, ako aj na celkovej úrovni, po ochladení viac, ako sa v posledných mesiacoch všeobecne očakávalo.

Jasne prechádzame do iného super cyklu, hovorí analytik Goldman Sachs

„Hoci rast miezd je stále pevný a trh práce zostáva odolný, očakávame, že v roku 2024 sa zmierni a očakávame, že jadrová inflácia v (štvrtom štvrťroku 2024) medziročne dosiahne 2 %, čo je oveľa skôr, ako sa ECB,“ Goldman Sachs Povedal to v piatok hlavný európsky ekonóm Jari Stehn.

“V dôsledku toho sme svedkami skoršieho a rýchlejšieho zníženia sadzieb menovej politiky, ako naznačuje nedávne oznámenie Rady guvernérov.”

Gigant z Wall Street vidí prvé zníženie sadzieb v apríli, po ktorom bude nasledovať zníženie o 25 bázických bodov na každom stretnutí, kým sadzby nedosiahnu 2,25 % na začiatku roka 2025, čo znamená šesť…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/investors-are-cautiously-optimistic-on-europe-in-2024-heres-what-to-watch.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.