Novinky

Globálne investície do fintech sa v roku 2023 prepadnú o 51 %, ale SAE vzdorujú spomaleniu

0 0


Európsky fintech sektor je silne konkurencieschopný a súkromne vlastnené start-upy v hodnote desiatok miliárd dolárov súperia o ukradnutie trhového podielu etablovaným bankám.

Oscar Wong | Moment | Getty Images

Fintech priemysel zaznamenal v roku 2023 viac bolesti, keď celkové investície klesli o polovicu vyššie úrokové sadzby a zhoršujúce sa makroekonomické podmienky spôsobili, že si investori utiahli opasky, podľa globálnych investičných údajov zdieľaných výlučne s CNBC.

Údaje od Innovate Finance, orgánu pre odvetvie finančných technológií, ukazujú, že investície do finančných technológií minulý rok klesli o 51,2 miliardy USD, čo je o 48 % menej v porovnaní s rokom 2022, keď celkové investície v tomto sektore dosiahli 99 miliárd USD. Celkový počet fintech fundraisingových obchodov tiež značne klesol na 3 973 v roku 2023 zo 6 397 v roku 2022 – pokles o 61 %.

Napriek tomuto poklesu bol na zozname Innovate Finance, pokiaľ ide o financovanie, jeden vynikajúci umelec: Spojené arabské emiráty. Podľa Innovate Finance zaznamenali Spojené arabské emiráty v roku 2023 nárast celkových investícií o 92 %, čiastočne vďaka reguláciám, ktoré sú priateľskejšie k finančným technológiám, a vďaka rozšíreniu prijímania digitálneho bankovníctva a iných nástrojov v regióne.

Podľa Innovate Finance je to prvýkrát, čo sa SAE v roku 2023 dostali do top 10 zoznamu najlepšie financovaných fintech centier. Skupina poznamenala, že v top 10 bolo minulý rok viac ázijských a blízkovýchodných krajín ako európskych krajín, keďže niektoré veľké európske ekonomiky skĺzli z tabuľky, ako napríklad Francúzsko a Nemecko.

„Na niektorých trhoch, ktoré teraz využívajú túto technológiu, vidíme, že sa to odráža v číslach investícií,“ povedala začiatkom tohto týždňa generálna riaditeľka Innovate Finance Janine Hirt pre CNBC. Hirt poznamenal, že dynamika v Ázii a na Blízkom východe ponúka Spojenému kráľovstvu príležitosť na posilnenie spolupráce a partnerstiev s krajinami v týchto regiónoch. “Vidíme chuť do jedla a…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/10/global-fintech-investment-plunges-51percent-in-2023-but-uae-defies-slowdown.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.