Novinky

Generálny riaditeľ Boeingu priznáva „chybu“ 737 Max 9 po prasknutí panelu vo vzduchu

0 0


Na tejto fotografii, ktorú zverejnila Národná rada pre bezpečnosť dopravy, zodpovedný vyšetrovateľ John Lovell skúma oblasť zástrčky trupu lietadla Alaska Airlines Flight 1282 v Portlande v štáte Oregon 7. januára 2024.

Národná rada pre bezpečnosť dopravy prostredníctvom AP

Boeing Generálny riaditeľ Dave Calhoun v utorok povedal, že spoločnosť uznáva „našu chybu“ po zásuvke dverí na 737 Max 9 vyfúkol uprostred an Alaska Airlines letu, čím sa vytvorí diera v trupe a podnieti sa uzemnenie tohto typu lietadla federálnymi predpismi.

Federálny úrad pre letectvo uzemnil 737 Max 9 menej ako deň po incidente na lete 1282 Alaska Airlines, aby bolo možné skontrolovať lietadlá. Bežnejší 737 Max 8 nebol ovplyvnený.

“Keď som dostal tú fotku (Alaska Airlines 737 Max 9), jediné, na čo som mohol myslieť – nevedel som, čo sa stalo tomu, kto mal sedieť na sedadle vedľa tej diery v lietadle,” povedal Calhoun zamestnancom. , podľa poznámok zdieľaných Boeingom. “Mám deti, mám vnúčatá a ty tiež. Na týchto veciach záleží. Na každom detaile záleží.”

Nikto nesedel v 26A v lete, ktorý bol vedľa panelu, ktorý vybuchol, čím sa cestujúci zachránili pred možnou tragédiou.

Nehoda však kladie väčší dôraz na Boeing a jeho generálneho riaditeľa. Spoločnosť v posledných rokoch zápasila s radom defektov na svojich lietadlách, pričom sa po smrteľných haváriách v rokoch 2018 a 2019 snažila zvýšiť výrobu a zlepšiť si reputáciu.

Alaska Airlines a združené letecké spoločnostidvaja najväčší operátori 737 Max 9, v pondelok uviedli, že každý už našiel voľné časti na rovnakej ploche iných Max 9, ktoré prešli kontrolou.

Calhoun v utorok povedal, že spoločnosť bude pri vyšetrovaní spolupracovať s Národnou radou pre bezpečnosť dopravy a že FAA dohliada na inšpekcie, „aby sa zabezpečilo, že každé ďalšie lietadlo…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/09/boeing-ceo-admits-737-max-9-mistake-after-midair-panel-blowout.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.