Novinky

Daňový bonus na zaplatené úroky z hypotéky nie je pre každého. Kto má nárok?

0 0

2024-01-10 12:37:49 – (SITA.sk)

Mladí ľudia s úverom na bývanie si aj tento rok môžu uplatniť daňový bonus na zaplatené úroky z hypotéky. Musia však spĺňať niekoľko podmienok a potrebujú potvrdenie o zaplatených úrokoch z banky, ktorá im úver poskytla.

Niektoré banky toto potvrdenie vydávajú automaticky a počas januára ho zašlú do internetbankingu alebo poštou domov. V niektorých bankách si však musia klienti o potvrdenie požiadať sami.

Úľava sa týka úverov, ktoré banky poskytovali od roku 2018, nie skôr. Pred tým tu fungovali hypotéky so štátnym príspevkom pre mladých, tie vystriedala priama daňová úľava.

Hranica veku a príjmu

Podmienkou…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/danovy-bonus-na-zaplatene-uroky-z-hypoteky-nie-je-pre-kazdeho-kto-ma-nan-narok/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.