Novinky

Čína a počítačoví zločinci sa zameriavajú na americké spoločnosti AI

0 0


Virtuálny okrúhly stôl Rady CEO: Národná bezpečnosť vo veku generatívnej AI

Americkým spoločnostiam sa páči Google, Microsofta OpenAI v súčasnosti poháňajú špičku vývoja generatívnej umelej inteligencie na celom svete. Dvaja z najvyšších predstaviteľov národnej bezpečnosti USA však uviedli, že vedenie AI je pod útokom zahraničných kyberzločincov a národných štátov, ako je Čína.

“Osemnásť z 20 najúspešnejších spoločností s umelou inteligenciou na svete je amerických,” povedal riaditeľ FBI Christopher Wray Morganovi Brennanovi z CNBC počas virtuálneho okrúhleho stola Rady generálnych riaditeľov CNBC v utorok. “Môžete staviť svoj spodný dolár, že zahraniční protivníci, najmä Číňania, sa aktívne zameriavajú na túto inováciu, toto duševné vlastníctvo.”

Wray, ku ktorému sa pri virtuálnom okrúhlom stole pripojil generál Paul Nakasone, veliteľ amerického kybernetického velenia, povedal, že generatívna umelá inteligencia je „významným zosilňovačom hrozieb, ktoré už existujú“, a to z hľadiska množstva aj sofistikovanosti. Nástroje AI pomáhajú zločincom „urobiť ich útoky sofistikovanejšie, dôveryhodnejšie a zhubnejšie“.

„Generatívna umelá inteligencia vo svete kybernetických útokov je to, čo by som opísal ako brať juniorských univerzitných športovcov a urobiť z nich univerzitných,“ povedal Wray. „Rýchlo sa však blížime do štádia, v ktorom budú protivníci univerzít schopní nájsť dostatočnú hodnotu z generatívnej AI, aby posunuli svoju hru na ďalšiu úroveň.“

No zatiaľ čo sa veľká časť diskusie o AI v priestore kybernetickej bezpečnosti sústredila na to, ako AI vylepšuje útočníkov aj obrancov, Wray povedal, že FBI sa zameriava aj na „obranu americkej AI (výskum a vývoj), americké inovácie v AI.

Nakasone, ktorý tiež pôsobí ako riaditeľ Národnej bezpečnostnej agentúry a šéf Centrálnej bezpečnostnej služby, uviedol, že protivníci USA využívajú schopnosti AI vyvinuté americkými spoločnosťami, čím chránia toto duševné vlastníctvo…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/09/china-and-cybercriminals-are-targeting-american-ai-companies.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.