Novinky

Vyraďovanie slovenských jadrových reaktorov nás podľa analytikov vyjde na vyše tri miliardy eur

0 0

2024-01-09 12:20:27 – (SITA.sk)

Vyraďovanie slovenských jadrových reaktorov bude stáť pri súčasných cenách zhruba 3,25 miliardy eur. Odhadujú to vládni analytici z Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP). Náklady na vyraďovanie odhadli analytici na základe zahraničnej skúsenosti, konkrétne cez vyraďovanie technologicky podobných jadrových elektrární v .

Porovnávali 15 odstavených reaktorov

Do porovnania bolo zahrnutých 15 odstavených jadrových reaktorov v troch krajinách EÚ (Nemecko, Bulharsko, Španielsko). Následne bol vytvorený regresný model stanovujúci náklady na vyradenie jedného jadrového reaktora v závislosti od jeho výkonu. Napríklad,…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/venergetike/vyradovanie-slovenskych-jadrovych-reaktorov-nas-podla-analytikov-vyjde-na-vyse-tri-miliardy-eur/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.