Novinky

Východoslovenská distribučná zaznamenala výrazný dopad víchrice aj nízkych teplôt na elektrinu

0 0

2024-01-09 11:40:22 – (SITA.sk)

V pondelok 8. januára zaznamenala Východoslovenská distribučná, a.s. (VDS) výrazný dopad počasia na distribúciu elektriny na svojom distribučnom území, ktoré zahŕňa východ Slovenska i časť Banskobystrického kraja. Poniektoré poruchy sa vyskytli i v utorok.

Víchrica aj nízke teploty komplikovali obnovu elektriny

„Víchrica rozmetávala konáre stromov po vedeniach a vyvracala stromy na elektroenergetické rozvody, ktoré so sebou sťahovali a pretrhávali vodiče. Zároveň v kombinácii s nízkymi teplotami komplikovala aj práce súvisiace s obnovením distribúcie elektriny,“ približuje Andrea Forbergerová z VDS.

Kumulatívne zaznamenali…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/venergetike/vychodoslovenska-distribucna-zaznamenala-vyrazny-dopad-vichrice-aj-nizkych-teplot-na-elektrinu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.