Novinky

Volebná kampaň na prezidenta SR sa začala, ministerstvo vnútra informuje o všetkých dôležitých termínoch

0 0

2024-01-09 15:27:40 – (SITA.sk)

V utorok sa začala volebná kampaň pred voľbou prezidenta Slovenska. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra (MV) SR, ktoré prinieslo prehľad dôležitých lehôt a informácií v súvislosti s prezidentskými voľbami.

Prvé kolo volieb bude v sobotu 23. marca, prípadné druhé kolo sa bude konať v sobotou 6. apríla. Kampaň sa končí 48 hodín pred dňom konania prvého kola volieb, teda o polnoci z 20. na 21. marca, keď sa začína volebné moratórium. V prípade konania druhého kola sa volebná kampaň končí o polnoci z 3. na 4. apríla.

Hlasovať je možné iba na území Slovenska

Ako ministerstvo pripomenulo, kandidátov na prezidenta navrhuje najmenej 15 poslancov parlamentu alebo najmenej 15-tisíc občanov s právom voliť. Návrhy na voľbu sa odovzdávajú…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/volebna-kampan-na-prezidenta-sr-sa-zacala-ministerstvo-vnutra-informuje-o-vsetkych-dolezitych-terminoch/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.