Novinky

Investícia Microsoftu do OpenAI by mohla čeliť vyšetrovaniu fúzie v EÚ

0 0


Jaap Arriens | Nurphoto | Getty Images

Mnohomiliardová investícia Microsoftu do firmy OpenAI zameraná na umelú inteligenciu by mohla čeliť plnohodnotnému vyšetrovaniu fúzií v Európskej únii, signalizovali v utorok predstavitelia EÚ.

Európska komisia, ktorá je výkonnou zložkou EÚ, uviedla, že sa púšťa do vyšetrovania hospodárskej súťaže zameraného na trhy s virtuálnymi svetmi a generatívnou umelou inteligenciou.

V rámci svojho hodnotenia Komisia uviedla, že chce pochopiť, nakoľko sú tieto trhy v súčasnosti konkurencieschopné, a získať prehľad o tom, ako môže právo hospodárskej súťaže pomôcť týmto oblastiam.

Európska komisia tiež uviedla, že „skúma niektoré dohody, ktoré boli uzavreté medzi veľkými hráčmi na digitálnom trhu a vývojármi a poskytovateľmi generatívnej umelej inteligencie“ a ako konkrétnu dohodu, ktorú bude študovať, označila prepojenie medzi Microsoftom a OpenAI.

„Európska komisia preveruje, či investícia Microsoftu do OpenAI môže byť preskúmateľná podľa nariadenia EÚ o fúziách,“ uviedla Komisia vo vyhlásení. vyhlásenie v utorok.

Microsoft okamžite neodpovedal na žiadosť CNBC o komentár.

Komisia uviedla, že poslala žiadosti o informácie “niekoľkým veľkým digitálnym hráčom” a tiež zisťuje názory zainteresovaných strán, ktoré majú na zaslanie odpovedí do 11. marca.

“Virtuálne svety a generatívna AI sa rýchlo rozvíjajú,” uviedla Vestagerová vo vyhlásení. “Je nevyhnutné, aby tieto nové trhy zostali konkurencieschopné a aby nič nebránilo podnikom rásť a poskytovať spotrebiteľom tie najlepšie a najinovatívnejšie produkty.”

Microsoft má vložiť miliardy dolárov do OpenAI, firma stojaca za populárnym AI chatbotom ChatGPT. Spoločnosť integrovala určitú technológiu OpenAI do svojich produktov Office, Bing a Windows a poskytuje OpenAI s vlastným cloud computingom Azure…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/09/microsoft-investment-in-openai-may-face-eu-merger-probe.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.