Novinky

Prípadová štúdia Mandelovho efektu

0 0


Počuli ste už o Mandelovom efekte? Je to fenomén, kedy si veľké množstvo ľudí pamätá niečo inak, ako to v skutočnosti je.

Niektorí ľudia napríklad prisahajú, že Nelson Mandela zomrel vo väzení v 80. rokoch, iní si pamätajú, že sa v 90. rokoch stal prezidentom Juhoafrickej republiky. Ako to môže byť?

Jedným z najznámejších príkladov Mandelovho efektu je logo Fruit of the Loom. Mnoho ľudí si pamätá, že za ovocím v logu videli roh hojnosti alebo roh hojnosti. Ak sa však pozriete na skutočné logo, nie je tam žiadny roh hojnosti. Len ovocie.

Ako mnohí iní, aj ja som bol presvedčený, že roh hojnosti zmizol zo slávneho loga Fruit of the Loom a podľa môjho názoru je to jeden z najsilnejších Mandelových efektov, pretože zostali zvyšky dôkazov o jeho existencii, spolu s obrovským množstvo ľudí, ktorí sú si istí, že tam boli, vrátane zamestnancov spoločnosti.

Rekreácia loga umelcom:

Zrušená TM podaná spoločnosťou s uvedením roh hojnosti nájdete tu.

Logo v „The Ant Bully“:

Noviny článok z roku 1994. Hovorí sa, že logo malo roh hojnosti.

Obal albumu Frank Wess (inšpirovaný logom Fruit of the Loom):

Zo South Park S16 E6 – Nikdy som nemal ísť zipsovať:

Všetko oficiálne odozvy od samotnej spoločnosti hovoria, že v logu nikdy nebol roh hojnosti:

Je to zvláštna vec, pretože keď som bola malá, myslela som si, že je to bubák (tá čudná lupienka, ktorú si dávate na prsty) a myslel som si, že desiata vyzerá čudne vedľa množstva zdravého ovocia.

Ale ako si môže toľko ľudí pamätať niečo, čo nikdy neexistovalo? Videli to v inej realite, kde logo malo roh hojnosti? Alebo im niekto vymazal roh hojnosti z mysle, a ak áno, prečo?

Jedným z možných vysvetlení je, že títo ľudia prežívajú spomienky z alternatívnych realít, kde sa veci diali inak ako v našej realite.

Ďalšou možnosťou je, že sú obeťami psyopov, čiže psychologických operácií, kde niekto zámerne manipuluje s ich spomienkami, aby dosiahol určitý cieľ.

Existuje veľa teórií a špekulácií o tejto záhade, ale žiadne definitívne odpovede. Niektorí ľudia si myslia, že roh hojnosti predstavuje hojnosť a blahobyt a že ho niekto odstránil, aby sa ľudia cítili menej spokojní so svojím životom.

Iní si myslia, že roh hojnosti je symbolom starých pohanských náboženstiev a že ho niekto odstránil, aby podporil kresťanstvo. A niektorí iní si myslia, že roh hojnosti je len náhodný detail, ktorý si ľudia predstavovali alebo si ho pomýlili s niečím iným.

Nech je to akokoľvek, logo Fruit of the Loom je jedným z najzaujímavejších príkladov Mandelovho efektu a vyvoláva veľa otázok o povahe reality a pamäti. Existuje viac ako jedna realita a môžeme k nim pristupovať?

Alebo žijeme v simulácii, kde niekto môže meniť veci podľa ľubovôle? Alebo sme len my náchylné na chyby a ilúzie a musíme byť opatrnejší v tom, čomu veríme?

A čo vy, pamätáte si roh hojnosti na logu Fruit of the Loom?

Originál článok: https://anomalien.com/mystery-of-the-missing-cornucopia-a-mandela-effect-case-study/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.