Novinky

Veci, ktoré ste možno nevedeli o ázijských trhoch, uvádza HSBC

0 0


Elektronické obrazovky zobrazujú v utorok 15. marca 2022 gongy v komplexe Exchange Square, v ktorom sídli Hongkonská burza cenných papierov v Hongkongu v Číne.

Paul Yeung | Bloomberg | Getty Images

Očakáva sa, že ázijské trhy budú v tomto roku pokračovať v napredovaní, a to aj napriek skalnatému roku 2023.

Väčšina investorov už možno vie, ktoré trhy boli minulý rok najlepšie a najhoršie. (Ak nie, čítajte tu.)

Globálny výskum HSBC však nedávno odhalil menej známe fakty o ázijských akciových trhoch v roku 2023 a CNBC vybrala tri.

1. Trhová kapitalizácia spoločnosti Apple bola väčšia ako celková trhová hodnota taiwanského alebo juhokórejského akciového trhu

Ázia bola propagovaná ako oblasť rastu, na ktorú si treba vo svete dávať pozor. Medzinárodný menový fond očakáva v roku 2024 z regiónu 4,2 % rast v porovnaní s 2,9 % celosvetovo.

Čo však nemusí byť zrejmé, je veľkosť priepasti, ktorú musí Ázia prekonať.

Applenajväčšia spoločnosť na svete podľa trhovej kapitalizácie, je väčšia ako celý kótovaný kapitál na Taiwane alebo v Južnej…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/09/things-you-might-not-have-known-about-asias-markets-according-to-hsbc.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.