Novinky

Bielorusi stavajú pri hraniciach s Ukrajinou nové vojenské mesto, možno nebude jediné

0 0

2024-01-09 07:07:04 – (SITA.sk)

Bielorusko stavia asi 40 kilometrov od hraníc s Ukrajinou nové vojenské mesto. Ako referuje web rozhlasovej stanice Slobodná Európa, režim samozvaného prezidenta Alexandra Lukašenka si pre výstavbu mesta zvolil lokalitu v Homeľskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Lukašenko vlani oznámil vytvorenie južného operačného veliteľstva v rámci ozbrojených síl. Mesto stavajú na mieste niekoľkých bývalých detských táborov. Prvá etapa výstavby by mala byť dokončená v marci tohto roka.

Ukrajinský vojenský expert Oleh Ždanov uviedol, že v novom vojenskom tábore bude pravdepodobne umiestnená jednotka, ktorej úlohou bude strážiť štátnu…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/bielorusi-stavaju-pri-hraniciach-s-ukrajinou-nove-vojenske-mesto-mozno-nebude-jedine/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.