Novinky

Rusi mierne postúpili v oblasti Donecka a dediny Verbove, pozičné boje majú pokračovať aj pri Robotyne

0 0

2024-01-09 06:17:42 – (SITA.sk)

Ruské jednotky potvrdili postup v oblasti mesta Doneck a dediny Verbove, pričom pokračujú pozičné boje pozdĺž celej frontovej línie. V najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Geolokačné snímky zverejnené 7. januára ukazujú, že ruské jednotky postúpili na východný okraj Heorhijivky, asi šesť kilometrov západne od Donecka. Ruskí vojenskí blogeri tvrdili, že ruské sily dobyli dva kostoly v spomenutej Heorhijivke a postúpili o 300 metrov.

Pozičné bojové operácie prebiehali západne od Donecka v oblastiach Marjinky a Heorhijivky, ako aj…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/rusi-mierne-postupili-v-oblasti-donecka-a-dediny-verbove-pozicne-boje-maju-pokracovat-aj-pri-robotyne/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.