Novinky

USA kritizujú juhoafrickú „nezaslúženú“ izraelskú genocídu

0 0


Americký prezident Joe Biden víta juhoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosu v Oválnej pracovni Bieleho domu vo Washingtone, 16. septembra 2022.

Evelyn Hockstein | Reuters

Obvinenie Izraela z genocídy Juhoafrickej republiky zvýšilo tlak na už aj tak naštrbené vzťahy s USA a mohlo by mať vážne diplomatické dôsledky.

Medzinárodný súdny dvor, najvyšší právny orgán OSN, bude tento týždeň vypočuť a prípad, ktorý podala Južná Afrika ktorá obviňuje Izrael zo spáchania genocídy na palestínskom ľude počas útoku na pásmo Gazy. Žaloba tiež požaduje núdzové pozastavenie vojenskej kampane.

Hovorca Rady pre národnú bezpečnosť USA John Kirby minulý týždeň označil žalobu za „bezdôvodnú, kontraproduktívnu a úplne bez akéhokoľvek faktického základu“, zatiaľ čo Izrael to odmietol ako „krvavé ohováranie“.

Ide o najnovšiu divergenciu v sérii diplomatických nezhôd medzi Washingtonom a Pretóriou, ktorú USA považujú za príliš blízko…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/09/us-slams-south-africas-meritless-israel-genocide-suit.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.