Novinky

Rusko zaradilo Chodorkovského na zoznam hľadaných ľudí, viní ho zo šírenia falošných informácií o ruskej armáde

0 0

2024-01-09 18:26:20 – (SITA.sk)

Ruské ministerstvo vnútra zaradilo exilového ruského podnikateľa a opozičného lídra Michaila Chodorkovského na zoznam hľadaných ľudí. Viní ho zo šírenia falošných informácií o ruskej armáde, informuje štátna tlačová agentúra Tass. Obvinenie nesie so sebou trest odňatia slobody až na päť rokov.

Trestné konanie voči Chodorkovskému

V septembri začali voči Chodorkovskému trestné konanie v súvislosti s vyjadreniami na internete o platbách za ruských vojakov zabitých vo vojne na Ukrajine, uviedla Tass.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Chodorkovskij už strávil desaťročie vo väzení v Rusku za obvinenia, ktoré sú vnímané ako politická pomsta za opozíciu voči vláde ruského vodcu Vladimira Putina na začiatku milénia. V súčasnosti žije v…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/rusko-zaradilo-chodorkovskeho-na-zoznam-hladanych-ludi-vini-ho-zo-sirenia-falosnych-informacii-o-ruskej-armade/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.