Novinky

NFL ponúka odkúpenie viac ako 200 zamestnancom

0 0


Nick Laham | Getty Images

Národná futbalová liga ponúkla dobrovoľné odkúpenie najmenej 200 zamestnancom, pretože sa pripravuje na začiatok play-off počas nadchádzajúceho víkendu, podľa správy získanej CNBC.

NFL, ktorá má približne 1 100 zamestnancov, povedala svojim zamestnancom, že „neustále vyhodnocuje spôsoby, ako zvýšiť efektivitu a zlepšiť výsledky,“ uvádza sa v správe.

“Každá organizácia čelí čoraz väčšej výzve, aby bola agilná, zodpovedná a strategická. NFL nie je výnimkou,” uvádza sa v správe.

Výkupy prichádzajú, keď liga preukáže finančnú silu tržby v roku 2022 dosahujú takmer 12 miliárd USD. Komisár Roger Goodell si stanovil cieľ dosiahnuť Ročný príjem 25 miliárd USD do roku 2027. Tímy sú tiež cenené na vysokej úrovni. V júli majitelia NFL schválili predaj Washington Commanders, franšíza, ktorá nevyhrala Super Bowl za viac ako tri desaťročia, za rekordných 6 miliárd dolárov.

Liga zaslala oznámenie o výkupe zamestnancom vo veku 50 rokov a starším, ktorí sa kvalifikovali v závislosti od počtu rokov odpracovaných v ligovej kancelárii. Okamžite nebolo jasné, na koľko výkupov sa NFL chystá.

Liga ponúkla oprávneným zamestnancom okrem bonusov aj trojtýždňový plat za každý odpracovaný rok. Zamestnanci budú mať čas do konca februára rozhodnúť, či odkúpenie podniknú.

NFL uviedla, že jej stratégia do budúcnosti zahŕňa medzinárodnú expanziu, rast vlajkového futbalu a neustály rozvoj mediálnych a digitálnych operácií.

„Ako fungujeme, kam investujeme náš kapitál a pracovná sila sa musia vyvíjať, aby sa zosúladili s týmito strategickými prioritami, aby liga bola čo najlepšie pre ďalší úspech,“ uvádza sa v správe.

V máji NFL Network prepustila asi 5 % svojej pracovnej sily.

Správy o výkupoch ako prvý informoval Športový obchodný vestník.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/09/nfl-offers-buyouts-to-more-than-200-employees.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.