Novinky

Google a Samsung spojili svoje sily: Zdieľanie v okolí Androidu je teraz Rýchle zdieľanie

0 0Kredit: C. Scott Brown / Android Authority
  • Google a Samsung sa spojili, aby premenovali Zdieľanie nablízku na Rýchle zdieľanie.
  • Nová možnosť rýchleho zdieľania sa budúci mesiac spustí na súčasných zariadeniach s povoleným zdieľaním nablízku.
  • Spoločnosti tiež rokujú s výrobcami počítačov o rozšírení funkcie Quick Share na počítače so systémom Windows ako predinštalovanej aplikácie.

Google predstavil Zdieľanie v okolí v roku 2020 ako odpoveď na AirDrop od Apple. Väčšina používateľov systému Android už túto funkciu môže veľmi dobre poznať. Pre tých, ktorí nie sú, funkcia Zdieľanie nablízku v podstate umožňuje zdieľať obrázky, videá, súbory, odkazy a heslá Wi-Fi medzi zariadeniami so systémom Android, Chromebookmi a Windows. Táto funkcia teraz dostáva nový názov vďaka úzkym vzťahom medzi Google a Samsungom.

Zdieľanie nablízku sa teraz bude nazývať Rýchle zdieľanie. Tí, ktorí používajú telefón Samsung, vedia, že Quick Share je vlastný nástroj spoločnosti na prenos súborov. Je to veľmi podobné zdieľaniu nablízku. Obe riešenia využívajú Bluetooth Low Energy a Wi-Fi Direct na nájdenie zariadení v blízkosti a prenos súborov. Na rozdiel od Zdieľania nablízku je však rýchle zdieľanie od spoločnosti Samsung zamerané iba na používateľov Galaxy a nefunguje so zariadeniami iných značiek. Existuje riešenie, ktoré však zahŕňa ďalšie kroky.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/google-nearby-share-renamed-quick-share-3401198/

Obrázok:androidauthority.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.