Novinky

Medzinárodný trestný súd vyšetruje potenciálne zločiny voči novinárom v Izraelsko-palestínskom konflikte

0 0

2024-01-09 19:04:30 – (SITA.sk)

Medzinárodný trestný súd (ICC) potvrdil, že vyšetruje potenciálne zločiny voči novinárom vo vojne medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy. Na svojej webstránke o tom informuje denník The Guardian s odvolaním sa na mimovládnu organizáciu Reportéri bez hraníc.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Organizácia podala na súde dve žaloby, v ktorých hovorí o vojnových zločinoch v súvislosti s úmrtiami novinárov, ktorí sa snažili informovať o konflikte. Kancelária prokurátora ICC Karima Khana organizáciu podľa jej slov uistila, že zločiny voči novinárom sú zahrnuté v ich vyšetrovaní situácie na palestínskych územiach.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/medzinarodny-trestny-sud-vysetruje-potencialne-zlociny-voci-novinarom-v-izraelsko-palestinskom-konflikte/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.