Novinky

Cestou do Španielska zahynulo minulý rok viac ako 6 600 migrantov

0 0

2024-01-09 16:41:21 – (SITA.sk)

Pri pokuse dostať sa loďou do Španielska minulý rok zahynulo viac ako 6 600 migrantov. Uviedla to v utorok španielska organizácia na ochranu práv migrantov Caminando Fronteras. Tento počet je viac ako dvojnásobný v porovnaní s predchádzajúcim rokom, v ktorom podľa Caminando Fronteras zomrelo 2 390 migrantov.

Organizácia uviedla, že z hľadiska počtu obetí medzi migrantmi bol rok 2023 najhorší od začiatku jej záznamov, ktoré má od 2007. Väčšina zo 6 618 zaznamenaných úmrtí bola na takzvanej atlantickej ceste zo západnej Afriky na španielske Kanárske ostrovy. Medzi migrantmi, ktorí vlani cestou do Španielska prišli o život, bolo 363 žien a 384 detí.

Španielske ministerstvo…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/pri-ceste-do-spanielska-zahynulo-minuly-rok-viac-ako-6-600-migrantov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.