Novinky

Dvojicu poľských turistov spadla do potoka, z spod Malého Rozsutca ich premrznutých odvážal vrtuľník

0 0

2024-01-09 07:57:26 – (SITA.sk)

Horskí záchranári pomáhali v pondelok popoludní v Malej Fatre dvojici poľských turistov, ktorí premrznutí a vysilení nedokázali dokončiť túru na Malý Rozsutec.

Zo sedla Zákres ich nakoniec musel odviezť privolaný záchranársky vrtuľník. Informovala o tom Horská záchranná službe (HZS) na svojej internetovej stránke.

Spadli do potoka

Plánovaná túra sa žene a mužovi z Poľska skomplikovala po tom, čo obaja pri prechádzaní Jánošíkových dier spadli do potoka a premočili si oblečenie. Napriek tomu sa rozhodli túru neukončiť, ale pod Malým Rozsutcom už pre silné premrznutie a vysilenie nedokázali pokračovať.

Horskí záchranári požiadali o pomoc žilinskú…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/dvojicu-polskych-turistov-spadla-do-potoka-z-spod-maleho-rozsutca-ich-premrznutych-odvazal-vrtulnik/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.