Novinky

domáce zvieratá upravené pre “Mickey Ears”

0 0


Odborníci na zvieratá naliehajú na ukončenie znepokojujúceho trendu v Číne, kde domáce zvieratá podstupujú kozmetické operácie, aby sa podobali na ikonickú postavičku Disney, Mickey Mouse. South China Morning Post.

Reklama z kliniky pre domáce zvieratá v okrese Beibei v Chongqingu si získala pozornosť tým, že ponúka procedúru „Mickey ear“ za 300 juanov (40 USD) s dokončením do Čínskeho jarného festivalu v závislosti od výrobného plánu kliniky.

Liu Yundong, dekan z Loving Care International Pet Medical Center v Pekingu, podrobne opísal dvojdielny proces. Prvá zahŕňa chirurgické odstránenie v anestézii trvajúcej asi 30 minút.

Druhá fáza upraví uši tak, aby stáli vzpriamene, proces trvá 20 až 60 dní a vyžaduje časté úpravy pre trvalé umiestnenie.

Poprední odborníci zdôrazňujú spôsobenú fyzickú bolesť a emocionálnu úzkosť a požadujú ukončenie takýchto praktík.

Hoci je vykonávanie tohto postupu legálne, renomované veľkomestské nemocnice pre zvieratá zriedkavo vykonávajú tento typ operácie na domácich miláčikoch.

„Zriedkavo sa vykonáva v nemocniciach pre zvieratá v mestách prvého stupňa, ale je bežný v psích búdkach a chovných zariadeniach. V súčasnosti neexistujú žiadne právne obmedzenia na túto operáciu v Číne. Je to morálny problém,“ povedal Liu.

„Ako veterinári dodržiavame zásadu dobrých životných podmienok zvierat a nepodporujeme tieto operácie. Kolegovia, s ktorými som sa stretol, sú ticho proti takýmto operáciám.“

Zdôraznil, že vplyv operácie na domáce zvieratá zahŕňa fyzickú bolesť a psychické trápenie spolu s rizikom anestézie, ktorá by mohla viesť k psychickej traume, ako aj k fyzickým vedľajším účinkom.

Originál článok: https://anomalien.com/cosmetic-surgery-trend-in-china-pets-altered-for-mickey-ears/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.