Novinky

Búrky a zemetrasenia si v roku 2023 vyžiadali škody vo výške 250 miliárd dolárov

0 0


Autá uviazli pri bleskovej povodni spôsobenej monzúnovou búrkou 1. septembra 2023 v Thermal v Kalifornii.

David Mcnew | Getty Images Novinky | Getty Images

Ničivé búrky v Severnej Amerike a Európe a séria ničivých zemetrasení v minulom roku stáli svet škody okolo 250 miliárd dolárov, uvádza sa v novej správe najväčšej svetovej zaisťovne.

V správe publikovaný Nemecký zaisťovací gigant Munich Re v utorok uviedol, že prírodné katastrofy v roku 2023 viedli k globálnym ekonomickým stratám zhruba v súlade so stratami z predchádzajúceho roka, zatiaľ čo poistené straty za tento rok dosiahli 95 miliárd USD (pokles zo 125 miliárd USD v roku 2022).

Munich Re uviedol, že tieto čísla charakterizoval veľký počet prudkých regionálnych búrok, pričom poznamenal, že v minulom roku búrky v Severnej Amerike zničili majetok v hodnote približne 66 miliárd dolárov, z čoho bolo poistených 50 miliárd dolárov. V Európe straty v dôsledku búrky dosiahli 10 miliárd dolárov, z čoho 8 miliárd bolo poistených.

Hovorilo sa o takých vysokých stratách pri búrke…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/09/thunderstorms-and-earthquakes-cost-250-billion-in-damages-in-2023.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.