Novinky

Znížia sa ceny leteniek tento rok? Áno, ale len mierne povedzte správy

0 0


Dramatický vzostup leteckého priemyslu z hlbín pandémie sa môže čoskoro skončiť.

Preskúmanie viacerých správ ukazuje stabilizáciu niekoľkých kľúčových metrík, keďže rýchly rast končí a začína sa nová éra normálnosti.

“Očakáva sa, že rok 2024 bude znamenať koniec dramatických medziročných nárastov, ktoré boli charakteristické pre oživenie v rokoch 2021-2023,” uvádza sa v decembrovej správe Medzinárodného združenia leteckých dopravcov.

Očakáva sa obnovenie celosvetovej letovej kapacity, pričom sa predpokladá, že približne 40 miliónov letov (nárast z 38,9 milióna v roku 2019) prepraví rekordných 4,7 miliardy ľudí (nárast zo 4,5 miliardy ľudí v roku 2019), uvádza IATA.

Keďže dopyt po dovolenkovom cestovaní sa zmierňuje a „cestovanie po odplate“ končíPodľa AMEX GBT Consulting sa ponuka a dopyt v odvetví komerčných leteckých spoločností dostáva do rovnováhy, čo pomôže stabilizovať ceny leteniek v roku 2024.

Ceny leteniek: čo môžete očakávať v roku 2024

Očakáva sa, že globálne ceny leteniek v budúcom roku vzrastú o 3 % až 7 %, keďže letecké spoločnosti zápasia s vysokými nákladmi na palivo,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/08/will-airfares-come-down-this-year-yes-but-just-slightly-say-reports.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.