Novinky

Meteorológovia vystríhajú pred silným vetrom na juhu východného Slovenska aj v hlavnom meste

0 0

2024-01-07 15:08:49 – (SITA.sk)

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy 2. stupňa pred vetrom od nedele do pondelka 8. januára do 20:00, a to pre južné okresy východného Slovenska Roňava, Košice – okolie, Košice, Trebišov, Michalovce a pre okres Brezno na strednom Slovensku. Rovnaká výstraha platí dnes do 20:00 aj pre okresy Bratislava a Pezinok na západnom Slovensku.

2. stupeň výstrahy pre vetrom

V okresoch s vyhláseným 2. stupňom výstrahy pre vetrom sa ojedinele očakáva silný vietor, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 23 až 29 m/s (85 až 105 km/h) a v priemere okolo 16 m/s (60 km/h).

Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity….


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/meteorologovia-vystrihaju-pred-silnym-vetrom-na-juhu-vychodneho-slovenska-aj-v-hlavnom-meste/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.