Novinky

Železnice SR potvrdili, že traťový úsek Poprad-Tatry – Vydrník zmodernizujú z nových eurofondov

0 0

2024-01-07 12:51:29 – (SITA.sk)

Modernizácia 14-kilometrového podtatranského železničného úseku Poprad-Tatry – Vydrník za takmer 369 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) bude financovaná napokon z tradičných zdrojov Európskej únie v novom programovom období 2021 až 2027.

Modernizácia tratí

Zmenu spôsobu zaplatenia investície potvrdili Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). Tento veľký projekt mal byť pôvodne financovaný z európskych prostriedkov v rámci Plánu obnovy a odolnosti, ale vysúťažená cena na zhotoviteľa o polovicu presiahla vyčlenenú sumu v tomto mechanizme.

„Financovanie bude zabezpečované z prostriedkov Európskej únie a…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nasadoprava/zeleznice-sr-potvrdili-ze-tratovy-usek-poprad-tatry-vydrnik-zmodernizuju-z-novych-eurofondov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.