Novinky

Zhongzhi posledná obeť prehlbujúcej sa dlhovej a majetkovej krízy Číny

0 0


HANGZHOU, ČÍNA – 15. NOVEMBRA 2023 – Letecká snímka ukazuje novú nehnuteľnosť vo výstavbe v meste Hangzhou, provincia Zhejiang, Čína, 15. novembra 2023.

CFOTO | Budúce publikovanie | Getty Images

Zhongzhi Enterprise Group podala v piatok neskoro večer žiadosť o likvidáciu bankrotu, keďže čínsky konglomerát tieňového bankovníctva nie je schopný splatiť svoj dlh uprostred prehlbujúcej sa realitnej krízy v krajine.

Spoločnosť podala návrh na vyhlásenie konkurzu s odôvodnením, že „je to jasnénedostatočná schopnosť splácať dlh a nedostatočný majetok na splatenie svojich záväzkov, tvrdí vyhlásenie WeChat vydaný Prvým sprostredkovateľským ľudovým súdom v Pekingu.

Tieňové banky v Číne fungujú tak, že združujú úspory domácností a podnikov, aby ponúkali pôžičky na investovanie do nehnuteľností, akcií, dlhopisov a komodít. Spoločnosti ako napr Zhongzhi často financovali mnohých veľkých čínskych developerov.

Zhongzhi varoval pred svojou ťažkou finančnou situáciou už v auguste, keď o tom informovala agentúra Reuters spoločnosť povedala…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/08/zhongzhi-latest-casualty-of-chinas-deepening-debt-and-property-crisis-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.