Novinky

Väčšina krajín Únie podľa Scholza nedáva dostatok zbraní Ukrajine. Mali by zvýšiť svoje úsilie, vyzýva nemecký kancelár

0 0

2024-01-08 19:30:07 – (SITA.sk)

Väčšina krajín Európskej únie nedáva Ukrajine dostatok zbraní. Ako referuje web news.sky.com, tvrdí to nemecký kancelár Olaf Scholz. Ten zároveň vyzýva spojencov, aby zvýšili svoje úsilie, keďže ruská invázia naďalej pokračuje.

„Akokoľvek významný je nemecký príspevok, nebude postačovať na zaistenie bezpečnosti Ukrajiny z dlhodobého hľadiska,“ povedal Scholz počas spoločnej tlačovej konferencie v Berlíne s Lucom Friedenom, novým luxemburským premiérom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Preto vyzývam spojencov v Európskej únii, aby posilnili svoje úsilie týkajúce sa Ukrajiny. Plánované dodávky zbraní na Ukrajinu u väčšiny členských štátov EÚ nestačia.“


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vacsina-krajin-unie-podla-scholza-nedava-dostatok-zbrani-ukrajine-mali-by-zvysit-svoje-usilie-vyzyva-nemecky-kancelar/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.