Novinky

Údaje o decembrových pracovných miestach sú prekvapivo silné

0 0


V maloobchodnej predajni na Manhattane 5. januára 2024 v New Yorku je zobrazený nápis „teraz sa prenajíma“.

Spencer Platt | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho nového bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Horúci trh práce
The
Trh práce v USA vytvoril 216 000 pracovných miest v decembri. To je oveľa viac ako 170 000, ktoré očakávali ekonómovia v prieskume Dow Jones, a 173 000 pracovných miest upravených smerom nadol pridaných v novembri. Miera nezamestnanosti zostala stabilná na úrovni 3,7 %, čím prekonala odhady nárastu o 10 bázických bodov. Medzitým sa priemerný hodinový zárobok v porovnaní s predchádzajúcim rokom zvýšil o 4,1 %, čo je viac, ako sa predpokladalo o 3,9 %.

Stratový týždeň
Americké akcie mierne vzrástli piatok, ale nedokázal zvrátiť týždenný pokles. Výnosy štátnej pokladnice sa zvýšili na druhý deň s 10-ročným výnosom uzavretým na úrovni 4,051 %. Celoeurópsky Index Stoxx 600…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/08/stock-markets-december-jobs-data-is-startlingly-strong.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.