Novinky

Pravdepodobné najlepšie výsledky v Ázii v prvej polovici roku 2024

0 0


Japonský Nikkei 225 bol tento rok najvýkonnejší spomedzi veľkých ekonomických akciových indexov v Ázii a mnohí veria, že akcie v regióne budú mať v roku 2024 väčší priestor na rozbeh.

Marco Bottigelli | Moment | Getty Images

Ázijsko-pacifické trhy vzrástli v roku 2023 na nové maximá, spolu s japonskými Nikkei 225 ako najvýkonnejší akciový index. Očakáva sa, že región bude pokračovať v dobrej ceste aj v budúcom roku.

Ktoré trhy teda prekonajú výkonnosť v roku 2024?

Podľa analytikov, ktorí hovorili s CNBC, budú najvýkonnejšími ázijsko-pacifickými trhmi v prvej polovici roku 2024 India, Japonsko a Vietnam – tu je dôvod.

1. India

Indický akciový trh sa minulý rok ukázal ako jeden z najobľúbenejších v regióne a investori sú optimistickí, pokiaľ ide o dlhodobé vyhliadky krajiny.

Benchmark Šikovný index 50 v roku 2023 získal 20 % a dosiahol sériu rekordných maxím.

Očakáva sa, že hospodársky rast Indie v roku 2024 predbehne ostatné veľké ázijské ekonomiky, pričom Medzinárodný menový fond predpovedá reálny HDP krajiny. zvýšiť o 6,3%…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/08/india-japan-vietnam-asias-likely-top-performers-in-first-half-of-2024.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.