Novinky

Porucha Boeingu 737 Max počas letu Alaska Air si vyžaduje opätovné preskúmanie

0 0


Nové 737 MAX-9 Boeingu je zobrazené vo výstavbe v ich výrobnom závode v Rentone, Washington, 13. februára 2017.

Jason Redmond | Reuters

BoeingPlán spoločnosti dostať sa späť na pevné základy po sérii nedostatkov kvality svojho najpredávanejšieho lietadla utrpel v piatok takmer katastrofu, keď rovinný panel vybuchol počas an Alaska Airlines letu a v rade 26 zostala diera.

Federálny úrad pre letectvo o necelý deň neskôr nariadil uzemnenie väčšiny lietadiel 737 Max 9, čo ovplyvnilo približne 171 lietadiel na celom svete, aby mohli byť kontrolované. V nedeľu agentúra uviedla, že “zostanú uzemnené, kým FAA nebude presvedčená, že sú v bezpečí.”

Niekoľko faktorov na palube letu Alaska Airlines 1282 v piatok popoludní – vrátane jeho nižšej letovej nadmorskej výšky a neobsadených sedadiel, kde na tom najviac záležalo – pomohlo vyhnúť sa vážnemu zraneniu, alebo ešte horšiemu, 171 pasažierom a šiestim členom posádky. Sila udalosti bola taká násilná, že sa zdalo, že vytrhla niektoré opierky hlavy a operadlá z…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/07/boeing-737-max-renewed-scrutiny.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.