Novinky

Päť ľudí, ktorí zostali uväznení v slovinskej jaskyni Križna jama, je už von. Dostať sa k nim vedeli iba potápači

0 0

2024-01-08 18:41:29 – (SITA.sk)

Slovinskí záchranári v pondelok úspešne vytiahli piatich ľudí, ktorých v dôsledku silného dažďa vysoká hladina vody na viac ako dva dni uväznila v jaskyni a zablokovala im cestu von.

„Je to šťastný deň, je to deň života,“ povedal Sandi Curk zo slovinskej civilnej ochrany. Podľa lekárov nikto zo zachránených nepotreboval ošetrenie.

Traja dospelí Slovinci a dvaja sprievodcovia uviazli v jaskyni Križna jama v sobotu. Dostali sa k nim potápači a presunuli ich na bezpečné miesto určené pre mimoriadne situácie a zriadili im vyhrievaný prístrešok, kde museli prečkať, až kým neklesne voda.

Teplota vody v jaskyni bola šesť stupňov Celzia,…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/pat-ludi-ktori-zostali-uvazneni-v-slovinskej-jaskyni-krizna-jama-je-uz-von-dostat-sa-k-nim-vedeli-iba-potapaci/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.