Novinky

Obnovili Rusi sovietsku kontrarozviedku SMERŠ založenú Stalinom? Podľa Britov to je možné

0 0

2024-01-08 20:12:24 – (SITA.sk)

Rusko možno obnovilo sovietsku kontrarozviedku založenú niekdajším vodcom Josifom Stalinom. Ako referuje web news.sky.com, informovalo o tom britské ministerstvo obrany.

Kontrarozviedka SMERŠ, čo je v preklade skratka ruskej frázy „Smrť špiónom“, fungovala v rokoch 1941 až 1946. Na Západe sa stala známou prostredníctvom beletrizovanej verzie v románoch o Jamesovi Bondovi od Iana Fleminga.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa britského ministerstva obrany ruskí politici koncom minulého roka tvrdili, že táto kontrarozviedka je súčasťou reforiem. Pred niekoľkými dňami sa objavil záber…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/obnovili-rusi-sovietsku-kontrarozviedku-smers-zalozenu-stalinom-podla-britov-to-je-mozne/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.