Novinky

Najvyšší súd zamietol odvolanie Elona Muska X proti zverejneniu federálneho dohľadu

0 0


Elon Musk, generálny riaditeľ spoločností SpaceX a Tesla, sa 16. júna 2023 zúčastňuje konferencie Viva Technology venovanej inováciám a startupom na výstavisku Porte de Versailles v Paríži.

Chesnot | Getty Images

The najvyšší súd v pondelok odmietol vypočuť an príťažlivosť od giganta sociálnych médií X cpožadujúce zákaz spoločnosti zverejňovať federálne dozor Američanov a cudzích štátnych príslušníkov využívajúcich službu.

X, predtým známy ako Twitter, tvrdil, že zákaz federálnej vlády spoločnosti zverejňovať prijímanie žiadostí o sledovanie používateľov súvisiacich s národnou bezpečnosťou je protiústavný a mal by byť udelený iba vo výnimočných prípadoch.

X vlastní miliardár Elon Musk, ktorý tiež vedie Tesla a SpaceX.

Najvyšší súd nevysvetlil, prečo odmietol prijať odvolanie X, ani neodhalil, ktorí a koľkí sudcovia mohli chcieť prípad prevziať.

Rozhodnutie ponecháva v platnosti rozhodnutie 9. obvodného odvolacieho súdu USA, ktorý rozhodol, že obmedzenia na…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/01/08/supreme-court-rejects-appeal-by-elon-musks-x-on-disclosing-federal-surveillance.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.